Fundusze Inwestycyjne Postep

Inwestycje Funduszy

Inwestycje FunduszyFundusze inwestycyjne pobierają od uczestników zasoby pieniężne i zarządzają nimi. Inwestują one na określonych zasadach w instrumenty finansowe dostępne na rynku.

Można wyróżnić kilka rynków z których nabywane są papiery inwestycyjne przez fundusze. Rynek: akcji, obligacji, i pieniężny.

Również da się podzielić fundusze ze względu na lokalizacje: krajowe, europejskie, kontynentalne, globalne. Czy fundusze inwestycyjne są identyczne?

Oczywiście, że różnią się one pod wieloma względami. Poziomem ryzyka,  rodzajem instrumentu finansowego w który lokują one swoje aktywa czy horyzontem czasowym inwestycji.

Nawet w ramach jednego TFI oferowane są nam do wyboru różne formy oszczędzania, różniące się horyzontem czasowym inwestycji i poziomem potencjalnych zysków.

Co decyduje o sukcesie danego funduszu inwestycyjnego? Zarządzający funduszem. To on jest osobą odpowiedzialną za strategię inwestycyjną. Jednak po czym poznać, że właśnie w tym funduszu mamy do czynienia ze specjalistą?

Zyski. Jeśli rzeczywiście jest fachowcem zarządzany przez niego fundusz będzie uzyskiwał większe zyski od konkurencji. Dlatego warto zwrócić uwagę na zamieszczone w internecie specjalne rankingi wyników TFI. Dobre wyniki aktualne jak i historyczne nie zagwarantują nam, że kolejne lokaty funduszu będą trafne, natomiast dadzą nam wiele informacji o profesjonalizmie zarządzających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *